SSPKONGRE | Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ KONGRESİ

SSPKONGRE, yani Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi, fikri 2014 yılında Ümit YARDIM tarafından ortaya atılmış olup aktiF-İz Gençlik Topluluğu tarafından organize edilmeye başlanmıştır.

Amacı Türkiye’deki projelerin sürdürülebilirliğine ve sosyal etkisine dikkat çekerek, proje kalitesini artırmak için farkındalık yaratma çalışmasıdır.

Bu kapsamda sspkongre’nin temel faaliyetleri: kaliteli projelerin sözlü ve poster sunumu ile STÖ fuayesidir. Bunun yanı sıra, davetli proje ve konuşmacılar ile kongre etkisini güçlendirmektedir.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren STÖ’lerin kaliteli projelerini bir araya getirip, projelerin konuşulduğu, proje ‘check-up’ının yapıldığı bir ortam yaratmaktadır.

2014 yılından bugüne kadar birçok tecrübe biriktirmiş olup, biriktirmeye devam etmektedir. SSPKONGRE1 (2014) aktiF-İz Gençlik Topluluğu, HÜSOP (Hacettepe Üniversitesi Sosyal Projeler Topluluğu) ve Ankara Boks Okulu Derneği ortaklığında, Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğinde, SSPKONGRE2 (2015) aktiF-İz Gençlik Topluluğu, Keçiören Belediyesi ve Sistem ve Jenerasyon Derneği ortaklığında Keçiören Belediyesi ev sahipliğinde, SSPKONGRE3 (2017) aktiF-İz Gençlik Topluluğu, TED Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu ve Gençlik Çalışmaları Derneği organizasyonunda, TED Üniversitesi ev sahipliğinde ve son olarak da SSPKONGRE4 (2018) aktiF-İz Gençlik Topluluğu organizasyonunda, STK Master, Dernx ve METEM (Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi) sponsorluğunda, vopool ve sivilalan.com desteğiyle kongrelerimiz gerçekleştirildi. 350+ Delege ve 1500+ katılımcıyla etkileşilmiş, 70+ STÖ ile paydaş/destekçi/sponsor olarak sspkongre çatısı altında çalışılmıştır.

SSPKONGRE, gelecek için çalışan ve kâr amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Sloganı, “Uygulamanın kalitesi stratejinin mükemmelliğinden önemlidir!” olan kongrede geleceğe bakış açısı şu şekildedir:

Gelecek projelerle, projeler ise SSPKONGRE ile şekillenecek.

 

Detaylı bilgi ve takip için:

www.sspkongre.com