Deneyim Paylaşımı Faaliyeti

9 Mart 2020 Pazartesi günü Erasmus+ üzerine Deneyim Paylaşımı Faaliyetimizi çeşitli organizasyonlardan gelen katılımcılarla birlikte gerçekleştirdik.

Erasmus+ KA1 Projeleri ve Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps-ESC)’nın çerçeveleri konuştuğumuz etkinlikte gençlik değişimleri ve eğitim kursu projelerindeki deneyimlerimizden örnekler verdik ve eski adıyla AGH’ye giden gönüllülerimiz tecrübelerinden bahsetti.  Bahsettiğimiz iki örnek KA1 projesinden biri Yurtlu Genç Girişimciler Grubu tarafından organize edilen ve aktiF-İz Gençlik Topluluğu olarak destek verdiğimiz Entrepreneurship vs. Orphans | EvsO 1.0: Baby Steps ve EvsO 2.0: Youth Drama projeleri ile, geçtiğimiz Şubat ayında gönüllülerimizi gönderdiğimiz Makedonya’da Youth Alliance organizayonu ve aktiF-İz ortaklığında gerçekleşen New Young Entrepreneurship Erasmus+ Eğitim Kursu idi. 

Farklı kurumlardan gelen katılımcıların da katkılarıyla projeler ve çeşitli konular üzerine konuşarak fikir alışverişi yaparak güzel bir etkinliği tamamladık. 

aktif-İz Gençlik Topluluğunun gerçekleştireceği diğer çalışmalardan haberdar olmak için bizi sosyal medya kanallarından takip edebilir, daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmaları incelemek için de web sitemizi ve youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Buradan da Erasmus+ Program Rehberi 2020‘ne ulaşabilirsiniz.