“Size özel olduğunu düşündüğünüz davranışınız nedir ve neden?”

baloncuk_270_250

Ümit Toprak Yardım: Özel hissetmek diğer insanlardan ayrılan davranışlarının farkına varmaktır. Kendimi özel hissettiren şey ise insanların mimiklerini okuyarak onların aslında ne anlatmak istediklerini anlayabilmektir. Bir de çocukların düşünce sistemine benzer şekilde hayatı yaşamamdır.

 

Minel Altıner: Affetmek. Biri bir hata yaptığında, ben o hatayı daha önce yaptım mı derim, yada gelecekte yapabilirim derim. Kimsenin kimseyi yargılayamayacağını düşünürüm. Bilmediğimiz bilsek bile anlayamayacağımız alt sebepler olabileceğini düşünürüm. Sonunda affederim. Ama bu her zaman güzel bir özellik değildir. Kullandırır, yıpratır, yaşlandırır insanı. Tanrı değiliz ki…

Elif Çar: Ertele ve yürü, sonrası daha güzel olacaktır. Biriyle tatsız bir durum yaşadığımda olay anında konuşmanın iyi olmayacağını düşünürüm. İnsan o an düşünmesi gerekeni düşünemez, söylemesi gerekenler dilinin ucuna gelmez, eksik kalır; konuşmak için konuşmaktansa o an susmayı tercih ederim. Sonra zihnimdekileri toparlayıncaya kadar yürürüm, durumu öyle değerlendiririm. Bu iki taraf içinde daha iyi olacaktır.