“Öncelikle hangi ilk 3 ülkeye gitmek isterdiniz ve neden?”

Asuman Uçar: Merak ettiğinden Kanada’ya gitmek istiyor.

Minel Altıner: “Öncelikle Polonya’ya gitmek isterdim tekrar, hem gelişmiş hem özünü koruyan bu ülkeyi şehir şehir gezmek isterdim.Güzel ve kibar insanlarıyla yeniden keyfime düşkün ve özgür hissetmek isterdim. İkincisi Hindistan, çocukluğumdan beri gitmek isterim, sebebi, oranın bazı bölgelerinde bir kadının birden fazla erkekle evlenebiliyor olması yani poliandri  Oraya gidip bu sistemi incelemek isterdim. Üçüncüsü de bir zamanlar türklerin yaşadığı, kimilerinin azıcık da olsa türkçe konuşabildiği bir ülkeye gitmek isterdim.Mesela Bosna, hem çok da güzel.

Ümit Toprak Yardım: En çok gitmeyi istediğim 3 ülke sıralamasında şu an itibariyle ilk sıraya Filipinleri koyabilirim. Bir ada şeklinde olan bu ülkede ne bulacağımı çok merak ediyorum. İkinci sırayı İtalya alıyor. Tarihi ve romantik havası beni hep etkilemiştir. Eğer imkan olursa Fransa’yı aradan çıkartmak istiyorum. Oraları görmeden diğer ülkeler hep daha az çekici kalacak.

Elif Çar: Benim ilk sıramda İtalya var:)) Kültürü ve haritadaki şeklinden dolayı küçüklükten beri hep ilgimi çekmiştir. Her bir sokağı adeta tarih kokuyor, bir nostaljik havası var İtalya’nın.
İkinci ve üçüncü sırada Mısır ve Çin var. İkisini birbirinden ayırt edemedim. Ama Mısırda o piramitleri görüp, Sahra çölünde avare avare dolaşasım var  Çin içinse hayatımızdaki çoğu şeyin üzerinde “made in China” yazarken, yemek kültürlerinin çok farklı olmasından dolayı bu Çin’ de ne var diyerek ilk üçte yerini alıyor.

Betül Koca: İlk olarak İspanya’ya gitmek istiyorum nedenini tam olarak bilmiyorum ama lisede La Liga’yı çok takip ettiğim için galiba 2. olarak Rusya olabilir o da Suç ve Ceza’dan ötürü. son olarak Hindistan; Taç Mahal küçüklükten beri görmek istediğim bir yer.

Ali Ulucan: Türkiye’ye gidelim. Çünkü soluduğumuz hava gibi, yaşadığımız yerin de farkında değiliz, farkına varalım. Japonya’ya gidebiliriz. Karşıtların, uyum içinde nasıl yaşadığını görmek için. Finlandiya’ya gidelim. Eğitim yöntemlerini görmek için.