Çalışmalarımız


ÇALIŞMALARIMIZ

Gençlerin hayatlarını proje mantığı ve yaygın eğitim metotlarıyla şekillendirmesini amaçlayan AGT, gençlerin gelişim aşamasında ortaya çıkardığı projeler ve çalışmalarla topluma faydalı çalışmaların altına imza atmaktadır. Bugüne kadar pek çok çalışmada aktiF-İz’in izleri vardır. Bunlar;

2011 yılında;
– Sen Gelecekteki Bensin AB Ulusal Gençlik Girişimleri Eylem 1.2 Projesi kabul edildi. Tahmini olarak 20 kişi organizasyonda aktif görev aldı. 80’e yakın proje katılımcısı oldu ve binlerce kişi projeden haberdar edildi.
– Ulusal Ajans tarafından düzenlenen eğitimlere ( Youthpass, TCP, Program eğitimleri vb.) katılımlar sağlandı
– Sosyal etkinlik olarak Ilgaz’a gidildi.

2012 yılında;
– SGB projesinin uygulanması tamamlandı, sonuçlar değerlendirildi
– Bulgaristan’da organize edilen Mountain – A Good Place for Knowing Eachother  Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri projesine Türkiye’den ortak olundu ve 5 kişi ( 1 grup lideri ve 4 katılımcı ) ile katılım sağlandı. Dostluklar kuruldu ve gelecekteki ortaklıklar için görüşmeler yapıldı..
– Düzenli toplantılar düzenlendi ve Ekim 2012 dönemi için İşimiz Gücümüz Meslekler Eylem 1.2 Uluslararası Gençlik Girişimileri Projesinin yazım çalışması gerçekleştirildi. Başvurusu Ulusal Ajans’a yapıldı.
– Sosyal Etkinlikler Düzenlendi ( Ekip ile sabah kahvaltısı, Sinema ve Tiyatro gibi kültürel etkinlikler)

2013 yılında;
– HÜSOP ile ( Hacettepe Üniversitesi Sosyal Projeler Topluluğu) İLKÖNEM ( İlk Öğretmenim Annem ) projesinin  yazım çalışması gerçekleştirildi.
– İşimiz Gücümüz Meslekler Projesi kabul edildi ve Bursa ile Bolu’da faaliyetler gerçekleştirildi.
– Doğal Yaşam Derneği ile BİYÇA ( Bir İyilik Yap, Çöpe At – Do a Favor,  Throw Bin! ) Eylem 1.2 uluslararası Gençlik Girişimleri Projesinin yazımı gerçekleştirildi, kabul edildi ve uygulandı.
– Empati Grubu ile SITOS (Step Into Others’ Shoes – Şimdi Ben Senim) Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri Projesinin yazımı için toplantılar yapıldı. Proje yazımı gerçekleştirildi ve uygulanmasına destek verildi.
– Bulgaristan’da önceki projede sağlanan dostluk çerçevesinde bir sonraki projeleri olan TheTraditionalCrafts – ThoughCenturiestoCenturies projesine 5 kişi gönderildi.
– Yakup Öztekin Hatıra Ormanı için gönüllü olundu, Doğal Yaşam Derneği ve Sevgi Eli İzcilik Derneği ile ortak olarak etkinliğe katılım sağlandı.
– İspanya’da organize edilen YestoYes Training Course Projesine 2 kişi ile katılım sağlandı.
– İGM kapsamında İspanya’nın Malaga şehrine, BİYÇA kapsamında Polonya’nın Wroslaw şehrine gidildi.
– Doğal Yaşam Derneği tarafından Ankara’da organize edilen Good Luck  Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri Projesine katılım sağlandı.
– Sosyal Sorumluluk Projeleri Güncesi adlı blog sayfası yayımlandı.
– Ulusal Ajans’ın 1 Ekim proje dönemine OYGA ( Old-YoungGeneraCtion) Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri Projesinin yazımı gerçekleştirildi. aktiF-İz’in organize ettiği diğer proje sonuçlanmadığı için ön değerlendirmeyi geçemedi.
– Proje eğitimleri yapıldı.
– Deneysel Salı etkinliğinde Time Lapse tekniği ile Kızılay’ın gece hareketi kayıt altına alındı.
– Gençlerin Bakış Açılarıyla Yönetim Modeli Eylem 5.1 projesine katılım sağlandı.
– Ulusal Bilişim Zirvesi‘ne katılım sağlandı.

2014 yılında;

– Erasmus+ eğitimine Çorum’da katılım sağlandı
– OYGA | Old-YoungGeneraCtion / Yaşlı – Genç Nesil Etkileşimi KA1 projesine, PeaceBusters | Barış Avcıları grubuyla birlikte DanceforPeace | Dans Et, Barışı Hisset ) KA1 projesine başvuru yapıldı.  Bulgaristan ile BACK TO THE FUTURE projesine, Litvanya ile LIFE CURRENCY – TIME ve Allabout S.EX projelerine, İtalya ile YES, YOUTH CAN ve MIND THE GAP projelerine, İspanya ile NEW PROGRAM NEW FUTURE projesine ortak ortak olundu.
– Bosna Hersekte organize edilen It Comes NATURally Training Course projesine katılım sağlandı.
– I. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi  hayata geçirildi.

– 30 Nisan dönemine HAFA ( Happiness is NOT Far Away | Mutluluk çok uzak değil) projesi ERGO-LIFE grubu ile yazıldı ve Ulusal Ajansa sunuldu.

AGT’nin bütçesi yoktur. Kimseden aidat alınmaz, kar amacı güden bir çalışma yapılmaz. Bunun yanı sıra projeler yazarak projelerini uygulayacak finansmanı bulmak için bağlantılar kurar, ihtiyacı olan maddi desteği sağlar ve bunu projeler, grup çalışmaları, sosyalleşmek için harcar. Dolayısıyla hayalini gerçekleştirmek isteyen gençler için hazırda bekleyen bir maddi imkan yoktur fakat maddi olanaklara nasıl ulaşabileceğinin yönlendirmesi yapılarak halen gençlerle çalışmaya, projeler yazıp uygulamaya devam etmektedir

 

FacebookTwitter